ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟΝ Ι.Ν. ΑΓΙΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ ΑΡΕΟΠΑΓΙΤΟΥ ΑΘΗΝΩΝ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ "ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΤΗΣ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑΣ" - [19.03.2023]

Monday 13 Μαρτίου 2023

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Στο πλαίσιο του μαθήματος «ιστορία και τεχνική της αγιογραφίας » του προπτυχιακού κύκλου σπουδών του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ) θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 19 Μαρτίου 2023 και ώρα 9:00 πμ., επίσκεψη στον Ιερό Ναό Αγίου Διονυσίου Αρεοπαγίτου (οδός Σκουφά, απέναντι από το Πειραματικό Σχολείο του Πανεπιστημίου Αθηνών), με θέμα:

Το Εικονογραφικό Πρόγραμμα

Δρ. Σπυρίδων Στεργίου
Εικαστικός - Δρ. Ιστορίας της Τέχνης
Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ)
MSc. Ψυχολογία, University of East London
(Ε.ΔΙ.Π.)Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας του ΕΚΠΑ

H διάλεξη είναι ανοικτή στο κοινό και σε όλες και όλους τους/τις φοιτητές/τήτριες ανεξαρτήτως κύκλου σπουδών του Τμήματος.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: (+30) 697 277 9380.